Çocuklar İçin Güzel Çizim Eğitimleri

Çocuk Sanat Grupları İçin En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

Thumbnail image 

Çocuk Sanat Grupları İçin En Çok Sorulan Sorular

 

 


SORU 1-Kursunuzda çocuklara yönelik ne gibi faaliyetler var?


CEVAP 1- Anadolu Güzel Sanatlar Merkezimizde erişkinlerin yanı sıra 05-13 yaş grubundaki çocuklar içinde çeşitli faaliyetlerimiz mevcut. Bu faaliyetler karakalem, yağlıboya, guaş boya, sulu boya, akrilik boya teknikleri, ebru, tual çalışması, rölyef tarzı kabartma resimler, cam boyama, kolaj vb. tekniklerdir. Grup çalışmaları dışında birebir özel ders şeklinde resim, heykel ve ebru dersleri de alınabilmektedir.


 

 

 

 


SORU 2- Resim, heykel, ebru gibi sanatsal faaliyetlerin çocuklarımıza ne gibi faydaları vardır?


CEVAP 2- Çocuklar, bireysel veya grup çalışmaları yaparak yoğunlaşma, gözlem yeteneği ve yaratıcılıklarını geliştirip, hayal güçlerini resme yansıtma özgürlüğünü kazanırlar. Geleceğin genç sanatseveri ya da sanatçısı olma yolunda bir temel oluştururlar. Resim, heykel, ebru gibi sanatsal faaliyetler, onların dışa vuramadıkları duygularını anlatmalarına yardımcı olurken, her türlü yeteneklerini de geliştirmektedir. Renkli dünyalarını çeşitli faaliyetler ile doyuma ulaştırarak kişisel gelişimlerine olumlu katkılar sağlarlar. Sanatsal faaliyetlerin en büyük faydası kuşkusuz, yaşadığımız dünyayı daha da güzelleştireceğine olan inancımızdır.

 

 

 

 


SORU 3- Çocuğumu resim kurslarınıza yazdırmak istiyorum fakat yetenekli olup olmadığını bilmiyorum. Ama resim yapmayı çok seviyor. Kurslarınıza katılabilir mi?


 

CEVAP 3- Çocukların ve diğer tüm kursiyerlerimizin resim gruplarına kayıtları sırasında dikkate aldığımız nokta, resim yapmayı sevip sevmemesidir. Dolayısıyla yetenekli veya değil isteyen her birey

resim sanatını öğrenebilir, geliştirebilir.


 

 

 

 

 


SORU 4- Çocuğumu resim, ebru veya heykel kurslarınıza kayıt yaptırmak istiyorum. Kayıt için neler gerekli?

CEVAP 4-Çocuğunuzun resim, ebru veya heykel kurslarına kaydı için velilerden birinin kimliği ile gelmesi yeterlidir. Çocuğunuz ile birlikte kursa gelmeniz tavsiye edilir. Çocuk kursu gezer, örnekleri ve sınıf içi ortamları görür. Böylece derse gelmeden önce kursu tanımış olur.

 

 

 

 

 


SORU 5- Çocuklar için resim, heykel, ebru kursları hangi gün ve saatlerdedir?


CEVAP 5-Çocuklar için yapılan faaliyetlerin bazıları grup içerisinde, bazıları ise bire bir özel ders şeklinde yapılmaktadır. Resim teknikleri  (karakalem, yağlıboya, guaş boya, sulu boya, akrilik boya teknikleri, tual çalışması) ve ebru, rölyef tarzı kabartma resimler, cam boyama, kolaj vb. sanatsal faaliyetler 8-10 kişilik gruplarda çalışılmaktadır. Dersler sezon içinde (01 Eylül – 30 Mayıs) cumartesi günleri yapılmaktadır. Ders saatleri 10.30 -12.30 arasındadır. Yaz sezonunda ise tatil dönemi olduğu için 1’er aylık paket programlar yapılır. Dersler hafta içi 2 gün yapılır. Dersler yine 10.30 – 12.30 saatleri arasında yapılır. Tüm bu teknikler talebe göre birebir özel ders şeklinde de yapılabilmektedir. Özel derslerde gün ve saatler kursiyerlerle birlikte ayarlanabilmekte, akşam ya da hafta sonları da yapılabilmektedir.

 

 

 

 

 


SORU 6- Kayıt yaptırmak için belirli tarihler var mıdır?


 CEVAP 6- Yılın 12 ayı kayıtlarımız devam etmektedir. Her derste konular birbirinden bağımsız olduğu için derse dâhil olan çocukta diğer arkadaşları ile eşit şartlarda o konuya başlamış olur.

 

 

 

 

 


SORU 7- Çocuklara özel ders aldırmak için yaş aralığınız nedir?


CEVAP 7- Çocuklar için özel dersler 07-13 yaş aralığında verilebiliyor. Zaten 14 ve üstü her yaş grubu, özel ders ya da hobi gruplarımızda uygulanan tüm faaliyetlere katılabiliyor.

 

 

 

 

 


SORU 8- Çocuklara yönelik resim, heykel, ebru kursları ne kadar devam etmektedir?


CEVAP 8- Çocuklara yönelik resim, heykel, ebru kurslarına 12 ay boyunca devam etmektedir.

 

 

 

 


 SORU 9 – Çocuklara yönelik sanatsal faaliyetlerde hangi malzemeler gerekiyor?


 

SORU 9 –  Derslerde kullanılan malzemelerden kursiyerler sorumludur. Çocuklara yönelik resim, heykel, ebru vb. faaliyetlerde kuru boya, sulu boya, akrilik, pastel boya, karakalem vb. malzemeler kullanılır. Heykel derslerinde yine kırtasiyelerde rahatlıkla bulunabilen seramik hamurlar, kâğıt hamurlar veya sanat hamurları kullanılabilir. Ebru dersi için tüm malzemeyi öğretmen getirmektedir. Malzeme listeleri, bir sonraki dersin konusuna göre, velilerimize verilir ve öğrenci bu malzemelerle birlikte diğer dersine gelir.


 

 

 

 


SORU 10 – Çocuk grupları için sergi yapılıyor mu?


CEVAP 10 – Evet, her sezon sonunda Mayıs ayı sonu veya Haziran ayının ilk haftaları çeşitli sanat galerilerinde sergilerimizi yapıyoruz. Yapılan çalışmaların bir kısmı çerçevelenir, bir kısmı da panolara asılarak sanatseverlerin beğenisine sunulur. Sergilere çocuğunuz arkadaşları, öğretmenleri, akrabalarınız yani dileyen herkes davet edilebilir.

 

 

 

 

 


Çocuklar İçin Yağlı Boya Kursları

Çocuklar İçin Yağlı Boya Kursları

Çocuklarda büyük ressamlar gibi resim yapmak istiyorlar...

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklar Heykel Kursunda

Çocuklar Heykel Kursunda

Çocuklarla kücük boyutlu şamot kilinden heykeller yapmaktayız...

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Alüminyum Folyo Kabartma

Alüminyum Folyo Kabartma

Aliminyun folyo kapartma teknikleri ile çizim kursları...

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklarla Sulu Boya Dersleri

Çocuklarla Sulu Boya Dersleri

Çocuklar daha güzel sulu boya yapmaktadırlar...

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..


Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklar İçin Ebru Kursları

Çocuklar İçin Resim Kursu


Sanatsever velilerimiz, çocuklarınızın yeteneklerinin kaybolup gitmesine izin vermeyiniz. Resim Kursları onların dışa vuramadıkları duygularını anlatmalarına yardımcı olurken, her türlü yeteneklerini de geliştirmektedir. Renkli dünyalarını çeşitli faaliyetler ile doyuma ulaştırarak kişisel gelişimlerine olumlu katkılar sağlayalım; çünkü sanat ve eğitim olmadan yaşadığımız dünyanın güzelleşemeyeceğini iyi biliyoruz. Sanat Atölyesi düşünülerek dizayn edilen her bölümü ile çocuklarınıza sanatı sevdirmeyi ve kendileri ile bütünleşmeyi sağlayacak bir şekilde yapılanmıştır. Çocuklarımız DİJİTAL ortamın sahte dünyasından sıyrılıp kendi yapabilirliklerine görerek kendilerine olan inançları ile hayata gerçek anlamda dokunabileceklerdir Hayatta öğrenmeleri gereken GENEL KÜLTÜRLE alakalı bilgiler de Sanat Atölyesinin farklı bir çalışma disiplini ile çocuklara keyifli bir oyun form-atında öğretilmektedir.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklarla Yağlı Boya Kursları

Çocuklarla Yağlı Boya Kursları

Çocuklarla Yağlı Boya Kursları

Çocuğunuzdaki resim ve sanat yeteneğini keşfedin... Resim Kursunda 6 - 12 yaş grubu çocuklarımız Resim, Grafik Heykel Moda Tasarımı ve Seramik çalışmaları yaparak güzel sanatlara ilk adımlarını atarlar. Bir yandan çeşitli boya malzemelerinin kullanımlarını ve uygulama biçimlerini öğrenirken, bir yandan da el becerilerini geliştirirler. Kursumuzda çocuklarınız, bireysel ve grup çalışmaları yaparak yoğunlaşma, gözlem yeteneği ve yaratıcılıklarını geliştirip, hayal güçlerini resme yansıtma özgürlüğünü kazanırlar. Geleceğin genç sanatseveri ya da sanatçısı olma yolunda bir temel oluştururlar. Resim Kursu, Çocuklarla Resim Programlarında onların hayal güçlerini, sözel ve sayısal zekâlarını geliştirici özel teknik ve yöntemler kullanır. Alanında uzun yıllar çalışmış, eğitim formasyonuna sahip sanat eğitmenleri tarafından bu yöntemler uygulanır.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklar İçin Üç Boyutlu Çalışmalar

Çocuklar İçin Üç Boyutlu Çalışmalar

Çocuklar İçin Resim Kursları

Hangi yaşta olursa olsun çocukların özgür ve etkili düşünme yeterliliklerini geliştirebilmeleri için sanat eğitimi almaları çok etkili bir yöntemdir. Bu bağlamda atölyelerimizde, çocukların yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri, kendilerini ifade etme becerilerini kazanabilecekleri, modern yöntemlerle desteklenmiş sanat eğitimi çalışmaları verilmektedir.
Temel amacımız çocuklarımıza sanatı sevdirmek, uygulamalarla öğrenirken keyifli zaman geçirmeleridir. Yaptıkları çalışmaları sadece kendilerinin beğenmelerinin yeterli olduğunu, birileri tarafından onaylanmak zorunda olmadıklarını, kimsenin kimseye benzemediğini ve yaptıklarının da benzemeyeceğini, orijinalliğin gücünü, başladıkları işi sürdürebileceklerini, bir işin üzerinde tekrar ve tekrar çalışabileceklerini bu uygulamalar yoluyla aktarmaya çalışıyoruz.
Çocuklar özgürce kendi dünyalarını keşfe derlerken bizde onlara rehberlik ediyoruz.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..

Çocuklara Pastel Boya Dersleri

Çocuklara Pastel Boya Dersleri

Çocuklar İçin Resim Kursu


Sevgili Veliler, bu yıl çocuklarınızı ödüllendirerek yeteneklerini keşfediniz. İlköğretim öğrencilerine yönelik sanat ve teknolojik tasarım, resim kurslarımıza katılarak, geleceğin sanatçı adaylarını yetiştirelim.
Sevgili Veliler, hafta sonu Cumartesi ve Pazar programlarımıza katılarak çocuklarınızın geleceklerini şimdiden yeteneklerini keşfederek, gelecekte olacak olan mesleklerine yönlendirilmiş olmaları Siz Veliler için bir avantajdır. Siz ‘de çocuğunuzu ödüllendirerek, geleceğine iyi bir yatırım yapınız. Aynı zamanda çocuğunuz ilköğretimi bitirdiğinde Anadolu Güzel Sanatlar Liselerine girebilmesini için şimdiden çizim yetenek sınavlarına yönelik sanat kültürünün altyapısını edinmiş olması bir avantajdır.
İlköğretim 8. sınıfta okuyan öğrencilere ve Anadolu Güzel Sanatlar Liselerinin yetenek sınavlarına hazırlanmak isteyen öğrencilere, hafta sonu Cumartesi ve Pazar 2 tam günlük programlarımıza katılarak, Anadolu Güzel Sanatlar Liselerini kazanmaları için, Ekim ayında başlayan yoğun programlarımıza kayıt için Siz’ in sevgili çocuklarınızı kurumlarımıza bekliyoruz.

BU KURSU SATIN AL

Devamı İçin..


 

Thumbnail image