Doğa Fotoğrafı Çekimleri Doğa Fotoğrafı Çekimleri Doğa Fotoğrafı Çekimleri Doğa Fotoğrafı Çekimleri Doğa Fotoğrafı Çekimleri Doğa Fotoğrafı Çekimleri Doğa Fotoğrafı Çekimleri

Fotoğraf Çekim Teknikleri

Thumbnail image 

Fotoğraf Çekim Teknikleri


Teenage girl with camera

Fotoğraf çekmek için teknik bilgi çok önemlidir. Fakat ekipmandan daha önemlisi ise bakış açısıdır. Yani neyi gördüğünüz ve neyi yansıtabildiğinizdir.


Çoğu kişi elindeki cep telefonları ile çekim yapmaya başlıyor. Çektiği fotoğrafları gördüğünde ise beğeniyor ve fotoğraf çekmeyi öğrenmek istiyor. Daha profesyonel  boyuta taşımak gayesi güdüyorsunuz.


Fotoğraf çekerken en önemlisi bundan vazgeçmemek ve devam etmektir. Ünlü fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını takip etmek, bloglardan, flickr’dan, pinterestten ilham alabilirsiniz.


Kursa katılıp eğitim aldıktan sonra fotoğrafa bakarken nasıl çekildiğine, kameranın açısına, kompozisyona, renklerin uyumuna dikkat edilmesi gerekiyor.


Aslında baktıkça göz gelişiyor. Bazen farkında olmadan baktığınız bir kareyi fotoğraf makinenizin içerisinde görebilirsiniz. Gözünüz güzeli gördükçe güzele yönelecektir.


Makro Çekimler, Panoramik Çekimler, HDR Çekim Teknikleri, İleri Düzey Fotoğraf Teknikleri, Fotoğraf Eğitimi almak isterseniz Anadolu Sanat Merkezi sizleri bekliyor.


Kursumuza gelerek konuyla ilgili bilgi alabilir, çalışma ortamını görebilir, kursumuz tarafından tedarik edilebilecek ekipmanları inceleyebilirsiniz.


Doğru bir bilgi ile alt yapı oluşturduktan sonra çektiğiniz fotoğraflara siz bile inanamayacaksınız. Bunun için gereken tek şey doğru kurs tercihidir.


Thumbnail image 

Dış Mekân Çekimleri, Farklı Çekim Teknikleri, Fotoğraf Çekim Teknikleri, HDR Çekim Teknikleri, İleri Düzey Fotoğraf Teknikleri, Makro Çekimler, Panoramik Çekimler